Log in op Mijn VVD

Mark Rutte bezoekt Zoetermeer

Op 11 december heeft VVD minister-president Mark Rutte een werkbezoek aan Zoetermeer gebracht. Het programma stond in het teken van verstedelijking en bereikbaarheid. Een groot deel van Zoetermeer stamt uit de jaren ’70 en de stad beschikt derhalve over veel kennis en ervaring met bouwen in tijden van woningnood. In dat kader werd de minister-president rondgeleid door de wijk Palenstein en sprak hij in het Crown Business Center met deskundigen over stedelijke ontwikkeling. Ook bezocht de Mark Rutte het nieuwe station Lansingerland-Zoetermeer en de ambachtenwerkplaats Piëzo. Uiteraard heeft ook overleg met het Zoetermeerse college  plaats gevonden waarin onder meer over de actuele financiële situatie is gesproken.

Mark Rutte blikte in een korte toespraak terug op een geslaagd bezoek aan Zoetermeer: ‘Ik herinner me van vroeger dat vriendjes naar Zoetermeer vertrokken’ hield hij de grote groep van aanwezigen voor: ‘Toen heerste het gevoel dat ze naar de weilanden gingen, waar dan een Mark Rutte memoreerde de recente geschiedenis van Zoetemeer als groeigemeente: ‘Neem de Entree als voorbeeld. De Afrikaweg wordt de rode loper voor Zoetermeer. Nu is het nog een onbestemde weg, niet mooi of lelijk. Het gebied is een voorbeeld voor andere steden, waar verouderde industrieterreinen liggen, zoals in Rijswijk. Hier gaat het dan om een gebied met kantoren, maar het is in dat opzicht wel vergelijkbaar. Het is ook een plek waar je de stad in komt. Er wordt hier een visie ontwikkeld voor dit gebied.’. Het aanpakken vindt de premier uniek voor Zoetermeer: ‘Het is geen zeurgemeente.’. Hoewel geen letterlijk citaat zou de strekking van Ruttes observaties goed vewoord kunnen worden als ‘Gewoon.Doen.!’.