Log in op Mijn VVD

Groen licht voor De Entree

Een mooi succes voor VVD-wethouder Marc Rosier: maandag 17 mei ging de gemeenteraad officieus akkoord met de plannen voor de inrichting van het Entreegebied. Officieus want de stemming vindt later door middel van een zogenaamde briefstemming plaats omdat de raad digitaal vergadert. Maar afgaande op de reacties van de fracties kan worden aangenomen dat de plannen op een stevige meerderheid in de raad mogen rekenen. VVD-raadslid en woordvoerder Jeffrey van Gils: ‘De woningnood in Zoetermeer blijft groot, daarom moeten we bouwen en De Entree, onze nieuwe stadswijk langs de Afrikaweg gaat daaraan de grootste bijdrage leveren. Er is daarover vanaf het begin met inwoners gesproken en die hebben samen met de raad de eerste kaders gegeven voor een nieuwe leefbare, moderne en duurzame stadswijk met een gezonde mix aan woningen, voor starters, gezinnen en empty nesters’.

Met De Entree als levendige stadswijk voorziet Zoetermeer in de behoefte van bestaande en nieuwe Zoetermeerders. Jongeren blijven graag in hun stad wonen, maar vinden het lastig een betaalbare woning te vinden. ‘Met een blik op de toekomst is het belangrijk ons te realiseren dat De Entree er niet morgen ineens ligt, voordat de laatste steen is gelegd zijn we zomaar 15 jaar verder en daarom moeten we flexibiliteit inbouwen’, aldus Jeffrey van Gils: ‘Goed is het daarom in de plannen die flexibiliteit is voorzien. Daarbij is het uiteraard van belang dat de gemeenteraad bij wijzigingen, zeker als deze ook financiële gevolgen hebben, wordt meegenomen’.

Voor meer informatie over De Entree: bezoek de website