Log in op Mijn VVD

Zoetermeerse VVD stelt aanvullende vragen over exorbitante huurverhoging Zoetermeers vastgoed

Op vrijdag 16 december heeft de Zoetermeerse VVD schriftelijke vragen gesteld omtrent de huurverhoging voor huurders van Zoetermeers Vastgoed van maar liefst 14,5%. Sindsdien is het onderwerp veel in het nieuws geweest. Het college heeft onder meer in het Streekblad gereageerd dat alle partijen zich kunnen melden als ze problemen hebben met de huurverhoging. VVD-raadslid Berend Aptroot: ‘Wij kunnen ons niet voorstellen dat er huurders zijn die zich met dit in het hoofd niet gaan melden. Het lijkt ons als Zoetermeerse VVD onverstandig om met ongeveer 700 individuele huurders een aparte afspraak te maken. Dit is zeer tijdrovend en werk ongelijkheid in de hand. Tevens is het zeer kort dag aangezien de eerste facturen begin januari eruit moeten’.

De fractie van de Zoetermeerse VVD heeft daarom aanvullende vragen gesteld. Zo wil de fractie weten of het college bereid is te werken naar één generieke oplossing in plaats van te werken op basis van meldingen en maatwerk? En zo nee, waarom niet? Voorts of het college heeft kennis genomen van de regel van de rijksoverheid dat huren in de vrije sector met niet meer mogen stijgen dan 4,1% en of het college, ondanks dat het hier niet om particuliere huur gaat, deze richtlijn wil volgen voor de huurders va het gemeentelijk vastgoed.