Log in op Mijn VVD

VVD weer de grootste in Zoetermeer

De uitslag van de verkiezingen op woensdag 15 maart leert dat de VVD in Zoetermeer -zij het nipt- de grootste is gebleven. De VVD bleef de BoerBurgerBeweging (BBB) die als tweede eindigde voor. De VVD eindigde -met een verlies van 1,8%- op 14,2 % van de stemmen, BBB op 13,8 %. Het verschil was 170 stemmen. Grote verliezer is echter Forum voor Democratie (FvD). Vier jaar geleden won FvD in Zoetermeer, met ruim 20%, maar behield daarvan slechts 4,3 % over. GroenLinks (+0,3) en de PVV (+0,2%) gingen een fractie vooruit en kamen beiden uit op 8,8% van de stemmen. De VVD in Zoetermeer steekt in dat opzicht iets positiever af ten opzichte van het eindresultaat voor de provincie Zuid-Holland. BBB werd daar eerste met 13,7% van de stemmen, de VVD tweede met 12.9% van de stemmen. Of de kandidaten uit Zoetermeer verkozen zijn is nog afwachten. De uitslagen voor de provinciale staten en waterschappen zijn nog niet definitief. Het wachten is voorts op de uitslagen op kandidaatsniveau.