Zoetermeerse VVD steunt collegevoorstel burgerinitiatief ‘Meidenavonden’

Het gebeurt niet vaak, maar op 30 september vorig jaar is een burgerinitiatief ingediend met als titel ‘Meidenavonden’. Op Maandagavond 10 maart 2025 behandelde de commissie Samenleving in aanwezigheid van de indienster -die door de commissie in de gelegenheid werd gesteld aan de discussie in de commissie deel te nemen- het burgerinitiatief en het advies van het college in de vorm van een raadsvoorstel op welke wijze invulling aan de aangedragen punten gegeven zou kunnen worden. VVD-raadslid Thera Hoekstra: ‘Het is mooi om te zien dat Zoetermeerse inwoners de mogelijkheid tot het indienen van een burgerinitiatief hebben opgepakt. Vanuit de gemeenteraad proberen we Zoetermeerders te stimuleren om geïnteresseerd te zijn in de politiek en actief te worden en te blijven. Deze houding zien we hier en daarvoor mijn complimenten in de richting van de indienster!’.

Het burgerinitiatief is ingediend door een groep jonge vrouwen die graag wil bijdragen aan de sociale cohesie, het welzijn en de gezondheid van jonge vrouwen in Zoetermeer. De indienster vraagt om twee dingen: dat de gemeente een locatie faciliteert voor de Meidenavonden. Onder Meidenavonden wordt verstaan kletsavonden, filmavonden en educatieve avonden, en dat de gemeente de organisatie van sportavonden voor meiden faciliteert door toegang te verlenen
tot sportfaciliteiten. De inzet is om avonden de organiseren in een veilige omgeving, waarbij jonge
vrouwen onder elkaar kunnen zijn en voor hun relevante onderwerpen kunnen bespreken. Daarnaast wil ze meiden die nu niet sporten stimuleren meer te bewegen en gezonder te leven. Het gaat om jonge vrouwen, vooral studenten en scholieren, met weinig financiële draagkracht.

Het college stelt in het raadsvoorstel voor de sportlocaties niet kosteloos ter beschikking. De gemeente zal de de initiatiefneemster wel gaan ondersteunen bij het contact leggen met partijen die ruimte kunnen faciliteren voor de Meidenavonden. Voorts stel het college voor de indienster te adviseren bij het zoeken naar financiering door een aanvraag te doen bij een fonds voor bewonersinitiatieven, bijvoorbeeld Fonds 1818 of de nieuwe subsidieregeling Maatschappelijke
Initiatieven Zoetermeer 2040. De gemeente zal de indienster helpen bij het werven van fondsen.

De Zoetermeerse VVD steunt deze wijze van invulling van de ingediende verzoeken. ‘Het is goed om in het raadsvoorstel te lezen dat het college de beschikking tot de verschillende ruimtes niet gratis aanbiedt om de redenen die zij zelf ook aangeven’, aldus Thera Hoekstra: ‘De ondersteuningsvoorstellen die in het raadsvoorstel staan zijn ook niet meer dan aan andere initiatiefnemers wordt aangeboden of zijn gelijkwaardig daaraan’.

Op 17 maart 2025 steunde de Zoetermeerse gemeenteraad met 38 stemmen voor en 1 stem tege het raadsvoorstel.

Total
0
Shares
Related Posts