Tweede Kamerverkiezing op woensdag 22 november 2023

Conceptual image of a person voting, casting a ballot at a polling station, during elections.

De Tweede Kamerverkiezing wordt gehouden op woensdag 22 november 202. De stembureaus zijn dan geopend van 7.30 uur ‘s ochtends tot 21.00 uur in de avond. Dat heeft het kabinet op voorstel van minister Bruins Slot van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties besloten. Bij het kiezen van deze datum is rekening gehouden met de voorbereidingstijd voor politieke partijen, de uitvoerbaarheid voor gemeenten en de voorbereidingen door de Kiesraad.

Het kabinet heeft deze datum gekozen vanwege het zwaarwegende belang van de uitvoerbaarheid en een zorgvuldige organisatie van deze verkiezing, waarbij de voorbereidingstijd kort is. De voorbereidingstijd bij een regulier geplande verkiezing is ongeveer 9 maanden. Een vervroegde Tweede Kamerverkiezing moet in ongeveer de helft van deze tijd worden georganiseerd. 

Total
0
Shares
Related Posts