Vier kandidaten met voorkeursstemmen in de raad

Op basis van de officiële voorlopige uitslag van de gemeenteraadsverkiezingen zijn vier kandidaten van de Zoetermeerse VVD met voorkeursstemmen gekozen in de nieuwe gemeenteraad. Dit zijn Jan Iedema, Lisette Meijer, Vivianne van Yperen en Berend Aptroot. Lijsttrekker Jan Iedema kreeg 3101 stemmen. Lisette Meijer kreeg de steun van 1489 kiezers. Vivianne van Yperen kreeg de voorkeur van 402 kiezers. En Berend Aptroot ontving 760 voorkeursstemmen. Dit betekent dat deze vier kandidaten op basis van de ontvangen voorkeursstemmen een zetel in de Zoetermeerse gemeenteraad krijgen. Maandag 21 maart om 10.00 uur wordt in een openbare zitting van het centrale stembureau de definitieve uitslag vastgesteld. Op 30 maart treden de huidige raadsleden af en nemen de gekozen raadsleden hun zetel in.

De nieuwe fractie van de Zoetermeerse VVD zal vanaf 30 maart bestaan uit Jan Iedema, Lisette Meijer, Rob Duiven, Vivianne van Yperen en Berend Aptroot. De samenstelling kan nog veranderen indien als resultaat van de coalitie-onderhandelingen de Zoetermeerse VVD deel gaat uitmaken van het nieuw te vormen college van burgemeester en wethouders.

Total
0
Shares
Related Posts