Zoetermeerse VVD bepleit rotondes als visitekaartje te gebruiken

Er worden in Zoetermeer veel rotondes onderhouden door particulieren in ruil voor het mogen maken van reclame. De kwaliteit en uitstraling van de rotondes verschilt echter sterk, terwijl deze rotondes een visitekaartje kunnen zijn voor de stad.  VVD-raadslid Berend Aptroot: ‘Het is heel normaal om voor reclame uitingen op gemeentegrond te betalen. Het in ruil voor het niet of minder betalen van reclamebelasting mag er van ondernemers of inwoners gevraagd worden om een serieuze en kwalitatief goede investering te doen in ‘hun rotonde’. Dit voorstel past in de oproep van de Zoetermeerse VVD om met de Kleine Kwaliteit aan de slag te gaan om de stad, in kleine stapjes, steeds beter wordt gemaakt vanuit de ‘Zoetermeer is heel, Zoetermeer is schoon en Zoetermeer is veilig’. 

In de motie van de Zoetermeerse VVD, mede-ingediend door LHN, CU/SGP, Zó! Zoetermeer en CDA, wordt het college gevraagd de eisen voor het onderhouden van rotondes door particulieren tegen het licht te houden en te onderzoeken of hier een hogere kwaliteit afgesproken kan worden. Tevens wordt in de motie gevraagd te onderzoeken of met reclamebureaus afspraken gemaakt kunnen worden over de Zoetermeerse rotondes en hierover voor het voorjaarsdebat 2023 over te rapporteren aan de raad,

Deze motie kreeg met 31 stemmen voor en 7 stemmen tegen, de steun van de Zoetermeerse gemeenteraad.

Total
0
Shares
Related Posts