Huurkorting voor Zoetermeerse clubs en verenigingen

Op dinsdag 11 april debatteerde de Zoetermeerse gemeenteraad over het voorstel van het college om door de huurders van het gemeentelijk vastgoed in 2023 een tijdelijke huurkorting te verlenen als tegemoetkoming in de stijgende lasten. Huurders hebben daarmee langer de tijd om de organisatie aan te passen, energie- en kostenbesparende maatregelen te treffen en/of prijzen te verhogen. De gemeenteraad heeft mede op eerder aandringen van de Zoetermeerse VVD de huren van het Zoetermeerse vastgoed meer dan 50% verlaagd. Dit gaat om een tijdelijke huurkorting voor 2023. ‘Op initiatief van de LHN is een amendement aangenomen waarmee wij de uitgestelde huurstijging over meerdere jaren uitsmeren. Dit betekent dat we de huurkorting over een langere periode uitsmeren’, aldus VVD-raadslid Berend Aptroot: ‘Voorts heeft de VVD samen met het CDA bij het college aangedrongen om in samenspraak met de clubs en verenigingen te komen tot scenario’s waarbij we de clubs en verenigingen kunnen helpen bij het reduceren van de kosten. Dit voorstel is door de raad aangenomen. Wordt vervolgd dus’.

De meeste huurders van vastgoed van de gemeente Zoetermeer hebben een huurprijsindexatie van 14,5% ontvangen. Eind 2022 stelde de Zoetermeerse VVD hierover al schriftelijke vragen. Deze huurprijsverhoging is gebaseerd op de consumentenprijsindex cijfer (CPI) van september 2022. De methode om de jaarlijkse huurverhoging te baseren op de CPI september is vastgelegd in de huurcontracten. Aangezien er sprake is van een uitzonderlijke situatie – na corona en met de hoge inflatie – gaat de gemeente huurders van gemeentelijke vastgoed tegemoet komen. 

Total
0
Shares
Related Posts