Zoetermeerse VVD zorgt voor schommels voor de allerkleinsten

Tijdens het begrotingsdebat op maandag 11 november 2024 heeft de Zoetermeerse VVD met succes gepleit voor het plaatsen van babyschommels op diverse speellocaties in de stad. De motie ‘Schommels voor de allerkleinsten’, ingediend door de VVD, werd door de gemeenteraad aangenomen. ‘Gezond buitenspelen is van groot belang voor de fysieke en sociale ontwikkeling van kinderen’, benadrukte VVD-fractievoorzitter Lisette Sandifort in haar toelichting op de motie: ‘Daarom moeten ook de allerjongsten voldoende mogelijkheden hebben om lekker buiten te kunnen spelen’. De motie verzoekt het college om op geschikte speellocaties schommels met een babyzitje te plaatsen, als aanvulling op de bestaande speeltoestellen.

Uit een enquête onder Zoetermeerders in de zomer van 2024 bleek dat schommelen één van de drie populairste buitenspeelactiviteiten is. Toch zijn er momenteel relatief weinig baby- en dreumesschommels in Zoetermeer. De VVD zag dit als een gemiste kans. ‘Het bevorderen van buitenspeelmogelijkheden voor de allerjongsten zal een positieve bijdrage leveren aan de aantrekkelijkheid van Zoetermeer voor jonge gezinnen’, aldus Sandifort bij het indienen van de motie: ‘Als gemeente willen we uitnodigend zijn voor gezinnen en daar horen goede speelvoorzieningen gewoon bij’.

Het college heeft de uitvoering van de motie ter hand genomen en de raad op 21 mei laten weten dat op de speelplaats Heijermanshove in mei 2025 een dubbele schommel wordt geplaatst met één schommel speciaal voor kinderen van 1 tot en met 3 jaar. Ook in andere wijken zal bij de jaarlijkse vervangingen van speelplekken worden gekeken of een babyschommel een passende toevoeging is. Inwoners krijgen inspraak via het participatietraject van Aanpak Speelplekken | Doe mee Zoetermeer, waarin zij kunnen kiezen uit drie ontwerpopties – waarvan er altijd minstens één een babyschommel bevat.

‘De VVD blijft zich inzetten voor een stad waar kinderen veilig en plezierig buiten kunnen spelen’, laat Sandifort weten in haar reactie op de uitvoering van de motie: ‘Het is fijn om te zien dat we met deze motie een concrete stap zetten voor de jongste Zoetermeerders én hun ouders’.

Total
0
Shares
Related Posts