Zoetermeerse VVD wil broodcontainers in de stad

In de Zoetermeerse  gemeenteraad wordt al sinds de ontwikkeling van de nota Dierenwelzijn over rattenoverlast gesproken. Eenden en andere vogels aan wie brood gevoerd zijn grote overlastgevers. In andere gemeenten is al jaren geleden is gezocht naar oplossingen voor overlast van ratten door een overvloed aan etensresten. VVD-raadslid Vivianne van Yperen: ‘Zogenoemde broodcontainers zijn een effectief middel tegen overlast van ratten en muizen, omdat ook mensen die hun oude brood niet willen weggooien op deze manier dat woord kwijt kunnen. Mensen moeten zich bewust worden dat wij zelf plagen veroorzaken door al dat voedsel op straat, met alle overlast als gevolg’.

De Zoetermeerse VVD heeft daarom in het begrotingsdebat voorgesteld een pilot uit te rollen door een aantal broodcontainers te plaatsen in de wijk Meerzicht waar de rattenoverlast groot is. Voorts wil de VVD een intensieve campagne opzetten om bewoners te wijzen op de gevolgen van het brood op straat. Dit voorstel past in de oproep van de VVD om met de Kleine Kwaliteit aan de slag te gaan om de stad, in kleine stapjes, steeds beter wordt gemaakt vanuit de ‘Zoetermeer is heel, Zoetermeer is schoon en Zoetermeer is veilig’, 

Dit voorstel van de VVD kreeg met 22 stemmen voor en 16 stemmen tegen, de steun van de Zoetermeerse gemeenteraad.

Total
0
Shares
Related Posts