VVD stelt vragen over extreem hoge huurverhoging Zoetermeerse ondernemers

Woensdag 14 december 2022 hebben huurders van gemeentelijk vastgoed een brief in de bus gekregen met de huurverhoging van maar liefst 14,5% voor 2023. Deze verhoging komt voort uit de Consumenten Prijs Index (CPI) van september, de index die de gemeente volgt bij het vaststellen van de huurverhogingen. VVD-raadslid Berend Aptroot: ‘Ondernemers hebben het zwaar. Ze komen uit moeilijke tijden en worden nu overal geconfronteerd met enorme prijsstijgingen. Een verhoging van de huur met 14,5% vanuit de gemeente komt daar nu ook nog bovenop’.  De Zoetermeerse VVD heeft daarom vragen gesteld. Zo willen de liberalen weten of de gemeente mag afwijken van het hanteren van de CPI en of het gelet op de exorbitant hoge stijging heeft overwogen om hiervan af te wijken en zo ja, waarom daar dan niet voor deze optie is gekozen.

‘14,5% huurverhoging, ik zou me rot schrikken’, aldus Berend Aptroot: ‘We hopen dat de gemeente hier nog iets aan kan doen. Ik hoop dat we onze ondernemers echt tegemoet kunnen komen’. De VVD wil daarom voorts weten of de kosten van het vastgoed voor de gemeente ook stijgen met 14,5% en of het college bereid is de Zoetermeerse ondernemers tegemoet komen door de indexatie te verlagen naar 6% (de CPI zonde de extreme motorbrandstof- en energieprijzen). Tot slot vraagt de VVD zich af of het college zich bewust is van de toonzetting van de brief en hoe deze op de ondernemers overkomt en of het college bereid is de toonzetting van volgende brieven aan te passen.

Total
0
Shares
Related Posts