Zoetermeerse VVD wil tijdelijke huurkorting voor (sport-)verenigingen definitief maken

Het Zoetermeerse sport- en verenigingsleven is een belangrijk onderdeel is van onze stad. Ze vervullen een belangrijke verbindende en maatschappelijke rol. Veel sportclubs en verenigingen zijn nog bezig zijn met het herstellen na corona. VVD-raadslid Berend Aptroot constateert dat de huurverhoging op basis van het CPI van september 2022 viel vooral hoog uit door de extreme energieprijzen: ‘Veel van de Zoetermeerse sportclubs en verenigingen huren exclusief de energiekosten Het mag niet gebeuren dat onze sport- en verenigingsleven de dupe wordt en blijft van een objectief en normaliter goed functionerend systeem dat éénmalig uit het lood is geslagen door een energiecrisis en een oorlog in Europa’.

Daarom heeft de Zoetermeerse VVD tijdens het voorjaarsdebat samen met D66, CDA, FvD en de LHN een motie ingediend dat het college opdraagt geld te reserveren om de tijdelijke huurkorting van 2023 (het raadsvoorstel korting indexatie huurders gemeentelijk vastgoed van 11 april 2023) voor sportclubs en vereniging structureel te maken. ‘Sporten, bewegen en het verenigingsleven dragen immers bij aan een gezondere en vitalere stad. Dat moet ons een extra investering waard zijn’, aldus Berend Aptroot.

Total
0
Shares
Related Posts