Zoetermeerse VVD: maak weer ruimte voor stille studieruimte

Tijdens het begrotingsdebat op 7 november heeft de Zoetermeerse VVD, samen met D66, Zó! Zoetermeer, CDA, GroenLinks, Zoetermeer Vooruit en PvdA , een motie ingediend dat het college verzoekt om binnen het gemeentelijke vastgoed of met economische partners (zoals DIF), één of meerdere geschikte ruimtes voor een langere periode beschikbaar te stellen als stille studieruimte. ‘In het weekend is géén stille studieruimte beschikbaar voor studenten en scholieren’, aldus VVD-commissielid Quinten de Gruijter die met de mede-studenten in de Zoetermeerse raad deze motie heeft opgesteld: ‘In Zoetermeer zijn ruimtes aanwezig die als stille studieruimtes kunnen dienen. Voorts heeft het college in het coalitieakkoord zich onder meer ten doel gesteld om zich volop in te zetten voor de ontwikkeling van de Zoetermeerse studenten. De gemeenteraad heeft al eerder ingestemd met een motie om een stille studieruimte voor langere tijd beschikbaar te stellen voor studenten’.

Zoetermeerse studenten en scholieren verdienen een kans om zich te kunnen ontplooien. Meer jongeren in Zoetermeer blijven thuis wonen. De bibliotheek heeft tussen 9 en 23 mei 2021 een pilot gehouden om de raadszaal als stilte studieruimte in te zetten. Uit de pilot is geconcludeerd dat Zoetermeerse studenten op dit moment onvoldoende toegang hebben tot een studie vriendelijke omgeving Voorts hebben de gebruikers zeer positief gereageerd op de mogelijkheid om in stilte te kunnen studeren

De motie werd met unanieme stemmen door de gemeenteraad  aangenomen.

Total
0
Shares
Related Posts